Saturday 21st of May 2022

Коростишівський професійний аграрний ліцей
fresh menu left
fresh menu right
Коростишівський професійний аграрний ліцей

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!!!

Освіта — це найпотужніша зброя, яку можно використати, щоб змінити світ»

Нельсон Мандела.


1 квітня відзначаємо День зустрічі птахів PDF Друк
Рейтинг Користувача: / 0
НайгіршеНайкраще 
Вівторок, 01 квітня 2014, 10:10

Міжнародна організація ЮНЕСКО оголосила це свято Всесвітнім, тож його проводять на всій земній кулі. Міжнародний день птахів відзначається з 1906 року – 1 квітня була підписана Міжнародна конвенція по охороні птахів. Це природоохоронне свято вперше святкувалося в Москві 11-12 травня 1924 року юннатами Центральної біостанції під керівництвом орнітолога Н.І.Дергунова.З кожним днем стає все більше птахів. За традицією в цей час в очікуванні пернатих розвішують шпаківні, синичники та інші пташині будиночки”. Незабаром почнеться весняна сівба. Граки будуть поважно походжати по свіжій ріллі , знищуючи лялечки комах-шкідників. З Африки прилетять чорногузи, які оглянуть свої старі гнізда.

 

Серед птахів, які гніздяться на території України, прудка очеретянка – невеличкий птах, який майже в два рази менший від горобця. Ця очеретянка внесена до "Червоної книги України" та Європейського списку птахів, яким загрожує зникнення (він нараховує 24 види).

Науковий прогрес не стоїть на місці, втручання людини у природні процеси, особливо болотних систем, призводить до порушення гідрологічного режиму, вкрай негативно впливає на стан гніздових угруповань прудкої очеретянки.

Найбільша популяція цього птаху знаходиться в заплаві р. Удай в Ічнянському р-н Чернігівської області. Практично все поселення гніздиться на території гідрологічного заказника місцевого значення "Жевак", площа якого 314 га. Прудка очеретянка займає всю територію заказника. 60-100 птахів мешкає на території гідрологічного заказника державного значення "Дорогінський", який межує з заказником "Жевак" та на інших ділянках Чернігівщини.

Людська діяльність завдає значної загрози птахам. Високі споруди, такі як лінії електропередачі, вітряки, освітлені вночі споруди, маяки, хмарочоси, великі пам'ятники і телевізійні вежі є причиною додаткової загрози для певних видів.

У нашій культурі пернаті вважаються символами миру, волі й сімейного благополуччя. Птахи завжди користувалися любов’ю слов’ян. Тому давайте свідомо сприяти розповсюдженню та збереженню і відновленню популяцій і місць існування різновидів птахів, що буде внеском у збереження біорізноманіття на Землі.

 

ВхідБанер

ТВСВ м. Андрушівка

Банер

ТВСВ с. Турчинівка

Банер
Банер
Яка з професій на Вашу думкує затребуванішою?
 


Лічильник

Статистика

Переглянути хіти змісту : 380123

Copyright © 2010. Designed by Korostyshev.net.