Monday 20th of March 2023

Коростишівський професійний аграрний ліцей
fresh menu left
fresh menu right
Коростишівський професійний аграрний ліцей

ЗАПРОШУЄМО НА НАВЧАННЯ!!!

Освіта — це найпотужніша зброя, яку можно використати, щоб змінити світ»

Нельсон Мандела.


БУЛІНГ
В рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу. PDF Друк
Вівторок, 11 жовтня 2022, 10:30

Булінг - дуже гостра і важлива проблема суспільства: ми всі – учасники процесу булінгу, чи як агресор, чи як жертва, чи як спостерігач. І ми маємо про це ГОВОРИТИ, маємо ДІЯТИ, а не стояти осторонь.  Тож  у ліцеї ведеться планомірна робота в підтримці доброзичливих відносин у колективі.

З 26 по 30 вересня в ліцеї проведені заходи щодо захисту інтересів дітей та протидії насильству в рамках Всеукраїнського тижня з протидії булінгу.

Детальніше...
 
Батькам про булінг PDF Друк
Неділя, 17 січня 2021, 12:52

Булінг (насилля в освітньому середовищі) ми всі можемо допомогти це зупинити

«Булінг» – це агресивна поведінка, що зазвичай повторюється. Вона має за мету завдати шкоду, викликати страх або тривогу, або ж створити негативне середовище у школі для іншої особи.

Булінг виникає у ситуації, в якій існує реальний чи уявний дисбаланс сил.

Наслідки булінгу виходять далеко за межі закладу освіти.

Якщо ви мати/батько чи опікун, дізнайтеся, на що ви повинні звертати увагу, що ви можете зробити, і куди ви можете  звернутися за допомогою.

Чи це булінг, якщо моій дитині не завдано фізичного болю?

 

За матеріалами  «Булінг ми всі можемо допомогти це зупинити» Посібник для батьків за адресоюontario.ca/EDUparents

Детальніше...
 
Якщо виявлено булінг PDF Друк
Неділя, 17 травня 2020, 12:49

Що можуть зробити педагоги

У навчальному закладі вирішальна роль у боротьбі з булінґом належить педагогам. Проте впоратися з цією проблемою вони можуть тільки за підтримки керівництва навчального закладу, батьків, представників місцевих органів влади та громадських організацій. Для успішної боротьби з насильством у навчальному закладі:

 • Усі мають дійти єдиної думки, що насильство, цькування, дискримінація за будь-якою ознакою, сексуальні домагання і нетерпимість у навчальному закладі є неприйнятними.
 • Кожен має знати про те, в яких формах може виявлятися насильство й цькування і як від нього страждають люди. Вивчення прав людини і виховання в дусі миру має бути включено до навчальної програми.
 • Спільно з учнями мають бути вироблені правила поведінки у групі, а потім загальні правила навчання. Правила мають бути складені в позитивному ключі «як треба», а не як «не треба» поводитися. Правила мають бути зрозумілими, точними і короткими.
 • Дисциплінарні заходи повинні мати виховний, а не каральний характер. Осуд, зауваження, догана мають бути спрямовані на вчинок учня і його можливі наслідки, а не на особистість порушника правил.
 • Жоден випадок насильства або цькування і жодну скаргу не можна залишати без уваги. Учням важливо пояснити, що будь-які насильницькі дії, образливі слова є неприпустимими. Реакція має бути негайною (зупинити бійку, припинити знущання) та більш суворою при повторних випадках агресії.
 • Аналізуючи ситуацію, треба з'ясувати, що трапилося, вислухати обидві сторони, підтримати потерпілого й обов'язково поговорити із кривдником, щоб зрозуміти, чому він або вона так вчинили, що можна зробити, щоб таке не повторилося. До такої розмови варто залучити практичного психолога.
 • Залежно від тяжкості вчинку можна пересадити учнів, запропонувати вибачитися, написати записку батькам або викликати їх, позбавити учня можливості брати участь у позанавчальному заході.
 • Учням треба пояснити, що навіть пасивне спостереження за знущаннями і бійкою надихає кривдника продовжувати свої дії. Свідки події повинні захистити жертву насильства і , якщо треба, покликати на допомогу дорослих.
 • Потрібно запровадити механізми повідомлення про випадки насильства, щоб учні не боялися цього робити. Ці механізми повинні забезпечувати учням підтримку і конфіденційність, бути тактовними.
 • Для успішного попередження та протидії насильству треба проводити заняття з навчання навичок ефективного спілкування та мирного розв'язання конфліктів.
 
Оформлення заяви PDF Друк
Неділя, 17 травня 2020, 12:47

Рекомендації щодо оформлення заяви у разі виявлення ознак чи факторів, що можуть вказувати на насильство, булінг, складні життєві обставини, жорстоке поводження з дитиною/працівником училища або ризики щодо їх виникнення

 1. Подається державною мовою.
 2. Чітко вказуються прізвища.
 3. Дотримання вимог до оформлення реквізитів.
 4. Не допускати виправлень.
 5. Зміст заяви пишеться в довільній формі.
 • Заява складається заявником власноруч;
 • Заяву можуть подати особи, яким виповнилося 14 років. Якщо свідком випадку булінгу стала особа, яка не досягла 14 років, то заяву подають батьки або особи, які їх замінюють;
 • Заяви щодо випадків булінгу можна подавати до кабінетів: заступника директора з навчально-виховної роботи (І-ий поверх) або практичного психолога (ІV-ий поверх) навчального корпусу (вул. Козацька, 11а) щодня з 900 до 1700.

Зразок заяви:ЗАВАНТАЖИТИ

 
Про булінг PDF Друк
П'ятниця, 17 травня 2019, 12:44

У 2019 року вступили в силу норми закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)" https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2657-19, який визначає поняття булінгу.Про булінг

Булінг – це діяння (дії або бездіяльність) учасників освітнього процесу, які полягають у психологічному, фізичному, економічному, сексуальному насильстві, у тому числі із застосуванням засобів електронних комунікацій, що вчиняються стосовно малолітньої чи неповнолітньої особи та (або) такою особою стосовно інших учасників освітнього процесу, внаслідок чого могла бути чи була заподіяна шкода психічному або фізичному здоров'ю потерпілого.

Типовими ознаками булінгу є:

Детальніше...
 


ВхідБанер

ТВСВ м. Андрушівка

Банер

ТВСВ с. Турчинівка

Банер
Банер
Яка з професій на Вашу думкує затребуванішою?
 

feed-image Підписатись на новини

Статистика

Переглянути хіти змісту : 427865

Copyright © 2010. Designed by Korostyshev.net.